służące do mocowania do elewacji ocieplanych styropianem przedmiotów z otworami montażowymi o małej średnicy
Często zadajemy sobie pytanie jak bezpiecznie zamocować do elewacji ocieplonego budynku styropianem czujkę ruchu, syrenę alarmową, tabliczkę z numerem domu, ciężką lampę czy ciężką kamerę monitoringu. Jeżeli mocowany przedmiot posiada małe otwory montażowe fi 4 lub fi 5 to standardowo stosuje się krótkie kołki do montażu w styropianie. Wadą kołków do styropianu jest, że materiał użyty do ocieplenia budynku taki jak styropian czy wełna mineralna przymocowana do ściany jest bardzo słabym podłożem i bardzo łatwo wyrwać z niego mocowany element. Ciężkie przedmioty jak kamery monitoringu potrafią oderwać się od ściany pod wpływem własnego ciężaru. Zmusza nas to do naprawy uszkodzonego miejsca. Ponowny wybór koloru elewacji i malowanie naprawionego miejsca a w najgorszym wypadku robienie elewacji od nowa na całej ścianie budynku jest bardzo kosztowne. Drugim rozwiązaniem są klasyczne kołki rozporowe 30 cm tzw. ramowe, które mocują przedmiot bezpośrednio do muru poprzez styropian czy wełnę mineralną przymocowaną do ściany. Jednak, gdy średnica wkrętu jest większa niż fi 6 co powoduje potrzebę wywiercenia większego otworu montażowego w mocowanej lampie, kamerze czy tabliczce z numerem domu umieszczanej na elewacji. Naruszenie struktury może spowodować korozję, zmniejszyć parametry wytrzymałościowe podstawy, co może wpłynąć na utratę gwarancji oraz na samą estetykę uszkodzonej np. tabliczki.
Wiszące lampy na kablu i zniszczone elewacje domów to przykład zastosowania złych mocowań. Rozwiązaniem tego problemu jest zastosowanie polskiego mocowania do elewacji Ebolt. Przedmiot jest zamocowany do elewacji za pomocą długiego kołka rozporowego do montażu przez styropian bezpośrednio do muru. Jednak opatentowany system mocowania do elewacji Ebolt pozwala na dokręcenie do wkrętu (umieszczonego w w/w kołku) śrubki o średnicy już fi 4. Tak zamocowana do elewacji kamera jest bardzo stabilna i wytrzymała na zerwanie.
Każdy kołek rozporowy składa się z wkrętu Ebolt oraz koszulki i śrubki montażowej. Kołnierz podlega rozporowi w momencie, kiedy w jego wnętrze wkręcany jest wkręt Ebolt. Ważne, aby przy montażu kołka rozporowego do styropianu i muru sprawdzić, czy w miejscu montażu koszulki nie ma łączenia przewodów elektrycznych lub gazowych. Należy również sprawdzić czy głębokość otworu jest dłuższa od długości wkręta Ebolt. Musimy pamiętać, aby otwór został oczyszczony. Dzięki temu unikniemy wadliwego montażu mocowania. Po zamocowaniu koszulki wraz z wkrętem do elewacji, przykładamy podstawę mocującą kamery, czujki, lampy itp. tak, aby otwór podstawy nakładał się na otwór we wkręcie Ebolt. Mocujemy przedmiot za pomocą śrubki montażowej dostarczonej do zestawu.
Oczywiście Ebolt!
Cegła pełna, beton, cegła dziurawka, materiał z pustkami powietrznymi, gazobeton, beton itp.
NOWEJ GENERACJI OPATENTOWANE MOCOWANIE DO ELEWACJI